بسیاری از انواع الکل مملو از کربوهیدرات هستند. برخی از آنها در هر وعده کربوهیدرات بیشتری نسبت به نوشابه ها، شیرینی ها و دسرها دارند.

به عنوان مثال، آبجو معمولاً دارای کربوهیدرات بالایی است، زیرا نشاسته یکی از مواد اولیه آن است.

بسته به عوامل مختلف، از جمله سبک یا معمولی بودن آن، معمولاً حاوی 3 تا 12 گرم کربوهیدرات در هر وعده 12 اونس (355 میلی‌لیتر) است.

به عنوان مثال، کوکتل ها و نوشیدنی های مخلوط معمولاً به مواد قندی و کربوهیدرات بالا مانند آبمیوه، نوشابه، شیرین کننده ها یا شربت ها متکی هستند.

در اینجا مقایسه ای از محتوای کربوهیدرات چندین نوشیدنی الکلی محبوب وجود دارد:

نوع الکل

میزان مصرف میزان کربوهیدرات

آبجو معمولی

قوطی ۱۲ اونس (۳۵۵ میلی لیتر).

۱۲ گرم

مارگاریتا

۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر)

۱۳ گرم

ماری خونین

۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر)

۱۰ گرم

کوکتیل مرکب از ویسکی و شکر و اب لیمو

۳.۵ اونس (۱۰۵ میلی لیتر)

۱۴ گرم

سنگریا

۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر)

۲۷ گرم

پینا کولادا

۴.۵ اونس (۱۳۳ میلی لیتر)

۳۲ گرم

هارد لیموناد

1 بطری (۳2۵ میلی لیتر)

34 گرم

کوکتل تکیلا سانرایز قوطی (200 میلی لیتر)

24 گرم

الکل حاوی کالری خالی است

حتی انواع کم کربوهیدرات الکل هنوز کالری خالی بالایی دارند، به این معنی که کالری زیادی را با مواد مغذی ضروری کم یا بدون مواد مغذی ضروری مانند پروتئین، فیبر، ویتامین ها یا مواد معدنی ارائه می کنند.

نوشیدن بیش از حد الکل نه تنها می تواند خطر کمبودهای تغذیه ای را در طول زمان افزایش دهد، بلکه می تواند به افزایش تدریجی وزن نیز کمک کند.

 

الکل بعد از چربی، دومین ماده مغذی پر کالری است (حاوی 7 کالری در هر گرم)

افزودن حتی یک وعده الکل به رژیم غذایی شما در هر روز می تواند در عین حال بدون پروتئین، فیبر یا ریزمغذی صدها کالری اضافی اضافه کند.

اگر رژیم غذایی خود را برای محاسبه این کالری اضافی تنظیم نکنید، بدون در نظر گرفتن مصرف کربوهیدرات ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

 

الکل می تواند چربی سوزی را کاهش دهد

مطالعات نشان می دهد که نوشیدن زیاد می تواند مانع از چربی سوزی و کاهش وزن شود. این به این دلیل است که وقتی الکل می نوشید، بدن شما آن را قبل از سایر مواد مغذی متابولیزه می کند تا از آن به عنوان سوخت استفاده کند. این امر می تواند چربی سوزی را کاهش دهد و باعث شود کربوهیدرات ها، پروتئین و چربی اضافی در رژیم غذایی شما به عنوان بافت چربی ذخیره شود و در نتیجه چربی اضافی بدن ایجاد شود.

مصرف زیاد الکل همچنین می تواند تجزیه چربی را کاهش داده و سنتز اسیدهای چرب را افزایش دهد و منجر به تجمع تری گلیسیرید در کبد شما شود. با گذشت زمان، این امر باعث ایجاد بیماری به نام بیماری کبد چرب می شود. الکل نه تنها می تواند اثرات مضری بر سایز دور کمر شما داشته باشد، بلکه در مورد سلامتی شما نیز عواقب جدی دارد.

امتیاز مطلب
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها