دارچین چیست؟

پوست درخت دارچین از دیرباز به عنوان ادویه و هم به عنوان داروی سنتی استفاده می شده است. به شکل یک مکمل، در کپسول ها، چای ها و عصاره ها پیدا می شود.

کاهش قند خون
چندین مطالعه روی بزرگسالان و حیوانات مبتلا به دیابت نشان داده است که دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند.

افزایش متابولیسم
بر اساس یک مطالعه آزمایشگاهی، یک روغن ضروری در دارچین به نام سینامالدئید، سلول های چربی را هدف قرار می دهد و باعث افزایش کالری سوزی شود. این یک خبر هیجان انگیز برای هر کسی است که سعی در کاهش وزن دارد، اما تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است.

پوست با کیفیت
در اینترنت “ماسک صورت دارچین” را جستجو کنید، دستور العمل های DIY (Do it-Yourself) زیادی خواهید یافت که ادعا می کنند جوش و قرمزی را درمان می کند. اطلاعات کمی برای تأیید این موضوع وجود دارد – فقط یک مطالعه کوچک نشان داد که دارچین سیلان، به طور خاص، می تواند با انواع باکتری هایی که عامل آکنه هستند مبارزه کند. یک مطالعه آزمایشگاهی کوچک دیگر نشان می‌دهد که دارچین می‌تواند تولید کلاژن را تقویت کند و به پوست کمک می کند جوان‌تر به نظر برسد.

کمک به درمان سرطان
در مطالعاتی که با استفاده از حیوانات یا سلول‌های رشد یافته در آزمایشگاه‌ها انجام شد، دارچین توانایی خود را در کند کردن رشد سرطان و حتی از بین بردن سلول‌های تومور نویدبخش نشان داده است. برای اینکه بدانیم دارچین، در صورت وجود، چه نقشی در درمان یا پیشگیری از سرطان دارد، به مطالعات دقیق روی انسان نیاز داریم.

فشار خون پایین
مصرف روزانه به مدت 3 ماه می تواند فشار خون سیستولیک (فشار بالا) را تا 5 درجه کاهش دهد. از آنجایی که اینها افرادی بودند که پیش دیابت و دیابت نوع 2 داشتند، نمی دانیم که آیا دارچین در زمانی که مشکل قند خون ندارید، همین اثر را دارد یا خیر.بنابراین مطالعات بیشتری موردنیاز است.

تقویت قوای حافظه
در یک محیط آزمایشگاهی، دارچین انباشت پروتئین مغز را که نشانه بیماری آلزایمر است، متوقف کرد. در مطالعه ی دیگر، موش‌هایی که دارچین مصرف می‌کردند در یک ماز ​​آبی که برای آزمایش حافظه آنها طراحی شده بود، بهتر عمل کردند. البته، باید ببینیم که آیا این یافته‌ها در صورت آزمایش روی انسان‌ها ادامه پیدا می‌کنند یا خیر.

کاهش التهاب
در یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی 115 نوع غذا، مشخص شد دارچین یک ماده ضد التهاب است. از آنجایی که بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید با افزایش سن شایع تر می شوند، تحقیقات بیشتر می تواند از استفاده از دارچین به عنوان یک درمان طبیعی برای افراد مسن برای کمک به این نوع شرایط حمایت کند.

کاهش کلسترول
هنگامی که 60 بزرگسال در یک مطالعه کوچک هر روز حدود 1/4 قاشق چایخوری دارچین را به مدت 40 روز مصرف کردند، کلسترول LDL (“بد”) آنها کاهش یافت. تحقیقات دیگر نشان داده است که مقادیر مشابه دارچین که روزانه تا 18 هفته خورده می شود، می تواند LDL و کلسترول کل را کاهش دهد و در عین حال کلسترول HDL (“خوب”) را افزایش دهد.

مبارزه با باکتری ها
دارچین می تواند با بسیاری از انواع باکتری هایی که افراد را بیمار می کنند مبارزه کند، از جمله سالمونلا، ای. کولی و استاف. شاید بتوان از آن به عنوان یک نگهدارنده طبیعی در غذاها و لوازم آرایشی استفاده کرد.

رهایی از عفونت های قارچی
به نظر می رسد این قدرت را دارد که قارچ کاندیدا آلبیکنس را که باعث بیشتر عفونت های قارچی واژن می شود، از بین ببرد.

تنظیم چرخه های قاعدگی برای PCOS
در تحقیقی زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک در حالی که دوز 1.5 گرم (حدود 1/2 قاشق چایخوری) دارچین را هر روز به مدت 6 ماه مصرف می کردند، قاعدگی منظم تری داشتند. با این حال، مقاومت به انسولین و سطح آندروژن آنها تغییری نکرد.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها