لیست مکمل هایی که ادعا می کنند متابولیسم چربی را افزایش می دهند بسیار طولانی است. با این حال، تحقیقات کافی برای حمایت از اکثر این ادعاها وجود ندارد.

لیستی که در ادامه ارائه می شود جامع نیست اما با این حال، در حال حاضر، شواهد کافی مبنی بر اینکه، مکمل‌های زیر به کاهش وزن یا افزایش بی‌خطر توده بدون چربی کمک می‌کنند، وجود ندارد:

  • پرتقال تلخ (سینفرین)
  • کارنیتین
  • اسید لینولئیک مزدوج (CLA)
  • فورسکولین
  • کروم پیکولینات
  • فوکوگزانتین
  • گارسینیا کامبوجیا

 

مشورت با پزشک

اگر برای کاهش وزن به مصرف ویتامین یا مکمل فکر می کنید، با پزشک خود صحبت کنید. پزشکان می توانند در مورد مزایا و خطرات بالقوه مصرف هر محصول توصیه هایی داشته باشند.

این امر به ویژه در مورد افراد باردار،یا در دوران شیردهی یا دارای شرایط پزشکی زمینه ای مانند فشار خون بالا، دیابت یا بیماری قلبی هستند، ضروری است.

حتماً از پزشک خود در مورد تداخلات احتمالی با هر دارویی که مصرف می کنید بپرسید. اگر پس از مصرف مکمل، عوارض جانبی را تجربه کردید، مصرف آن را قطع کرده و با پزشک خود تماس بگیرید.

در نهایت، اگر می‌خواهید انرژی خود را افزایش دهید، زیرا دائماً در شرایط جوی احساس خستگی می‌کنید، به پزشک خود مراجعه کنید. این ممکن است نشانه یک مشکل بزرگتر باشد که ویتامین ها نمی توانند آن را برطرف کنند.

در نهایت، اگر بطور دائم در شرایط مختلف احساس خستگی می‌کنید و می‌خواهید انرژی خود را افزایش دهید، به پزشک خود مراجعه کنید.

مکمل های ویتامین و مواد معدنی ممکن است به شما کمک کند تا انرژی لازم برای مدیریت استرس، حفظ خلق و خوی مثبت و کاهش خستگی را در اختیار شما قرار دهد. همه اینها به یک رژیم غذایی اضافه می شود که احتمال موفقیت آن بیشتر است.

با این حال، بدون تغییر میزان ورزش و میزان کالری دریافتی در روز، وزن کم نمی‌کنید.

کارشناسان توافق دارند که اساس کاهش وزن طولانی مدت، پیروی از یک الگوی غذایی سالم، کاهش دریافت کالری و شرکت در فعالیت بدنی است.

بیشتر ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی مورد نیاز شما باید از غذا تامین شود. مکمل ها می توانند به پر کردن هر شکافی در رژیم غذایی شما که ناشی از محدود کردن کالری دریافتی شما باشد کمک کنند.

اطمینان حاصل کنید که برچسب را به طور کامل بخوانید تا مواد فعال آن را بررسی کنید و دوز صحیح را درک کنید. اگر احتیاط نکنید، ممکن است مصرف بیش از حد ویتامین‌ها را مصرف کنید. به خاطر داشته باشید که مصرف دوزهای اضافی یا مگا دوز مکمل ویتامین یا مواد معدنی به شما کمکی نمی کند.

همچنین قبل از مصرف مکمل به تاریخ انقضا توجه کنید. ویتامین ها به مرور زمان قدرت خود را از دست می دهند. شما باید هر گونه مکملی را که تاریخ انقضای آنها گذشته است دور بریزید.

امتیاز مطلب
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها