داشتن سیکس پک خوش فرم و  اندام تراشیده، هدف نهایی تناسب اندام برای بسیاری از افراد است، طبیعی است اگر شما هم می خواهید عضلات شکمی فوق العاده داشته باشید، اشکالی ندارد. تمرینات شکم برای ساخت عضلات میان تنه عالی هستند، اما برای بهبود فرم بدن، تقویت ستون فقرات و کمر شما و ارائه دامنه حرکتی وسیع‌تر نیز موثر هستند.

مشکل این است که بسیاری از افراد هرگز موفق نمی شوند میان تنه رویایی خود را بسازند! برای برخی از افراد، اشکال در عملکرد آنها در ورزش است، در حالی که برخی دیگر مسیر تغذیه ای خود را اشتباه رفته اند. در هر صورت، یک راه حل وجود دارد، و می توانید از امروز سفر خود را به سمت یک شکم شش تکه چشمگیر شروع کنید!

چرا به عضلات شکمی سفت و سنگی نیاز دارید؟

1. به وضعیت بدن شما کمک می کند
هنگامی که تمرینات تقویت کننده شکم را انجام می دهید، تمرین کامل بالاتنه کار کردن به حفظ تعادل کمک می کند. تعادل پوسچر یا وضعیتی به نوبه خود خطر انحطاط ستون مهره ها و فتق دیسک کمر را کاهش  می دهد.

2. کمردرد را کاهش می دهد
یک میان تنه قوی با تقویت ستون فقرات به کاهش کمردرد کمک می کند. تحقیقات همچنین نشان داده است که داشتن عضلات قوی میان تنه خطر آسیب دیدگی کمر در طول تمرین را کاهش می دهد.

3. عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد
بسختی می توان ورزشی را یافت که به عضلات میان تنه برای عملکرد موثر متکی نباشد. از دویدن تا قایقرانی، بیسبال، فوتبال و تنیس، هر ورزشی که فکر کنید، عضلات میان تنه را درگیر می کند.
بنابراین، اگر قصد دارید ورزشکار شوید، تقویت عضلات میان تنه کاملاً ضروری است.

4. تاثیرات مثبت در محیط کار
اگر بتوانید عضلات میان تنه خود را تقویت کنید، انجام کارها برای شما در محیط کار بسیار آسان تر خواهد شد. دلیل آن ساده است – تقریباً هر فعالیتی که در محل کار انجام می دهید، قلب شما را درگیر می کند، از ایستادن گرفته تا بلند کردن، چرخیدن و حتی نشستن.

5 تمرین شگفت انگیز برای تقویت عضلات شکمی
قبل از ورود به تمرینات خاصی که در نهایت عضلات شکم شما را برجسته می کند، چند اصطلاح آناتومیکی وجود دارد که باید با آنها آشنا باشید. اینها فقط اسامی فانتزی برای عضلاتی هستند که عضلات شکم را تشکیل می دهند.

میان تنه و سیکس پک

حالا به سراغ تمرینات می رویم:

1. کرانچ
صرف‌نظر از انتقادات منفی رسانه‌ای که ممکن است در طول سال‌ها منتشر شده باشد، یک چیز قطعی است – تمرینات زمانی که به درستی انجام شوند قطعا جواب خواهد داد!
کرانچ برای تحریک فعالیت عضلات راست شکمی عالی است و به تقویت این عضلات کمک زیادی می کند.

کرانچ

2. پلانک
دلیل خوبی وجود دارد که چرا پلانک در تناسب اندام توجه زیادی را به خود جلب کرده است – چون نتیجه بخش است. نه تنها عضلات راست شکمی را درگیر می کند، بلکه بر روی مورب های بیرونی و عرضی شکم نیز تاثیر زیادی می گذارد و آن را به یکی از بهترین تمرینات شکم تبدیل می کند.

پلانک

3. پیچ روسی
چرخش روسی تمرینی شگفت‌انگیز برای هرکدام از عضلات مرکزی بدن است هنگامی که از یک طرف به طرف دیگر می‌پیچید. با این حال، مورب‌ها مشهودتر هستند، زیرا حرکت پهلو به پهلو واقعاً روی میان تنه تأثیر می‌گذارد و کمک می‌کند تا در پهلوها تغییر چشمگیر ایجاد شود.

مانند سایر تمرینات شکم که تا الان گفته شد، تجهیزات باشگاهی خاصی مورد نیاز نیست. تنها چیزی که نیاز دارید کمی فضای خالی برای تمرین و اراده برای ادامه دادن است!

چرخش کمر روسی

4. زیرشکم خلبانی
حرکتی که هم میتونید با با دستگاه خلبانی بزنید هم میتونید از میله بارفیکس آویزان شید ، یک حرکت عالی برای تقویت بخشی پایینی عضلات شکم ، در اجرای حرکت باید لگ بچرخد تا درگیری عضلات شکم به حداکثر برسد.

زیرشکم خلبانی

5. شکم رول
بسیار خوب، این هم یکی از تمرینات شکم است که ممکن است نیاز به باشگاه داشته باشید، اما به من اعتماد کنید، ارزش وقت گذاشتن رو داره، اگر یک تبلیغ درست وجود داشته باشد، این واقعیت است که چرخ های شکمی نسبت به کرانچ و بالا بردن پاها، عضلات را فعال تر می کنند.

شکم رول

سخن آخر
هیچ ترفند جادویی برای یک میان تنه قوی و  چشمگیر با تمرینات شکمی وجود ندارد! اگر می خواهید عضلات شکمی عالی داشته باشید، باید سه کار را انجام دهید: درست غذا بخورید، درست تمرین کنید و چربی بسوزانید!
اما موضوع اینجاست – شما می توانید انجامش بدهید!

امتیاز مطلب
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها