چه یک فرد معمولی یا مبتدی باشید، ورود به باشگاه ورزشی به عنوان فردی که بتازگی مادر شده است و پس از بارداری چالش های جدیدی خواهد داشت. در اینجا نکاتی مهم برای تناسب اندام مادران جدید آورده شده است.

به خودتان سخت نگیرید

کمبود خواب و دردهای جسمی سبب تغییر در شیوه زندگی شود و زمان محدود، مراقبت از سلامتی را دشوار می کند، اما این امر باید برای شما و خانواده تان در اولویت باشد.
پس از بارداری برای شروع فعالیت ورزشی می بایست “آسان بگیرید” ممکن است وسوسه شوید و بخواهید سریع تر به تناسب اندام برگردید، اما ضروری است که قبل از هر اقدام سختگیرانه، بمدت شش هفته در وضعیتی ثابت بمانید. در این مدت، با ورزش های ملایم مانند پیاده روی و تمرینات کششی سبک، فعال باشید.
بعد از این مدت، ورزش منظم می تواند به شما کمک کند آرامش داشته باشید، تناسب اندام داشته باشید و احساس انرژی بیشتری داشته باشید. همچنین می تواند به بهبودی کامل بدن شما پس از زایمان کمک کند و ممکن است به پیشگیری از افسردگی پس از زایمان کمک کند. بدن شما تغییر خواهد کرد و ممکن است مجبور شوید عضلات خود را دوباره تمرین دهید – پیلاتس یک راه عالی برای انجام این کار است و در مراحل بعد یوگا می تواند به تقویت قدرت و کنترل کمک کند.

زمانی را برای خود اختصاص دهید

باشگاه ورزشی فرصت مناسبی برای فرار از روزمرگی و لذت بردن از زمان اختصاصی برای خود است. هنگامی که در مهد کودک از کودکتان مراقبت می شود، می توانید هدفون خود را وصل کنید و موسیقی را بلند کنید، یا در حین ورزش، بدون وقفه تلویزیون تماشا کنید.
ممکن است به نظر لذت بخش به نظر برسد، اما استفاده از سونا و انجام کارهای زیبایی در حالی که از کودک با خیال راحت مراقبت می شود، می تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش کنید و دوباره احساس کنید که یک مادر شاد هستید.

بارداری و ورزش
بارداری و ورزش

تحت نظر مربی باشید و فعالیت های متنوع ورزشی انجام دهید

حتما متوجه شده اید که ورزش بعد از بارداری نیاز به رویکرد جدیدی دارد. پس از بررسی شش هفته‌ای، یک روال جدید که تغییرات در بدن شما را در بر می‌گیرد و اهداف جدید شما را بررسی می‌کند، به شما کمک خواهد کرد. اولین روز بازگشت به باشگاه ممکن است دلهره آور به نظر برسد، بنابراین یک مربی شخصی که در ریکاوری پس از زایمان تخصص دارد می تواند به شما در مورد تمریناتی برای بهبود کف لگن، جداسازی شکم (دیاستازیس رکتی) یا کمردرد ناشی از مراقبت از نوزادتان کمک کند.
اگر تلاش می کنید با انگیزه بمانید، سعی کنید مقداری تنوع به برنامه روزانه خود اضافه کنید. می‌توانید کلاس‌های جدیدی را امتحان کنید، که راهی عالی برای ملاقات با افراد دیگر است و به شما کمک می‌کند احساس اجتماعی بودن کنید. شنا یک تمرین عالی برای کل بدن است که می توانید با سرعت خود انجام دهید. یا می توانید با تجهیزات مختلف موجود در ورزشگاه آشنا شوید. فرصت‌های زیادی برای امتحان کردن چیزهای جدید وجود دارد، هر آنچه را که انتخاب می‌کنید، برنامه تمرینی خود را متناسب با روحیه، سطح انرژی و نیازهای بدنی خود تنظیم کنید.

رفتن به باشگاه به معنای بازگشت به حالت قبل از بارداری نیست. نه ماه طول کشید تا کودک شما به دنیا بیاید، و ممکن است حداقل همین مقدار طول بکشد تا بدن شما پس از بارداری بهبود یابد.
با این حال، مزایای کلی ورزش برای سلامتی:
– کمک به بهبودی بدن پس از بارداری
– کاهش استرس
– داشتن انرژی بیشتر
– افزایش اندورفین که به شما کمک می کند تا هرچه زودتر تقویت شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها