زمان مناسب تمرین

زمان مناسب برای ورزش کردن

بهترین زمان برای تمرین چه زمانی است؟ این سوالی است که معمولا برای خیلی ها مطرح می شود.اغلب پژوهش ها بر این باور است که معمولا افراد هنگام عصر انرژی بیشتری دارند اما اگر به تمرین هنگام صبح نیاز دارید لزوما بد نیست. بدن انسان مغز متفکر انطباق پذیری و سازگاری است. اگر بطور مداوم صبح ها ورزش می کنید ، همان نتیجه ای را خواهید داشت که اگر بصورت مستمر در شب تمرین می کردید. اگر به تمرینات صبحگاهی عادت ندارید ، اولین تمرینات شما ممکن است کمی سخت باشد ، اما خیلی سریع خود را با تمرین صبحگاهی وفق می دهید و عادت می کنید.

در نهایت ، نگران زمان مطلوب برای تمرین نباشید. از هر فرصت مناسبی که به شما امکان می دهد کمی بیشتر زندگی کنید برای برنامه خود استفاده کنید. هرچه نگرانی در مورد وقت گذاشتن برای تمرین را کمتر کنید ، نتایجی که بدست می آورید بهتر خواهد بود.اگر هنوز موفق نشده‌اید جلسات تمرین مرتب و دلگرم‌کننده‌ای را تنظیم کنید، برنامه‌ریزی برای انجام آن به‌صورت منظم قطعا باعث تبدیل جلسات ورزشی به یک عادت روزانه می‌شود. چه ورزش را در ابتدایی‌ترین دقایق روز آغاز کنید یا در زمان عصر، مهم‌ترین نکته این است که این تمرین به بخشی از عادات روزانه‌تان تبدیل شود. افرادی که به‌تازگی شروع به پیگیری تمرینات ورزشی کرده‌اند و سعی در انجام تمرینات غیرمنظم دارند، در موقعیت رها کردن آن قرار دارند. حداقل به‌عنوان ورزشکار تازه‌کار به تمرینات غیرمنظم روی نیاورید.

بطور خلاصه بعضی از ما صبح‌ها و بعضی دیگر در اواخر روز پرانرژی‌تر هستیم. پس اینکه چه زمانی برای ورزش کردن مناسب‌تر است دقیقا به انتخاب شخصی خود فرد بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه ساعت خاصی از برنامه‌ی پرمشغله‌ی روزمره‌ی‌تان را به ورزش کردن اختصاص دهید، ابتدا با خودتان فکر کنید که هدف‌تان از ورزش کردن چیست. چنانچه به این نتیجه رسیدید که می‌خواهید سلامت قلب‌تان را افزایش دهید و خواب شبانه‌ی باکیفیت‌تری داشته باشید، ورزش صبحگاهی را انتخاب کنید. اما اگر به دنبال تناسب اندام بهتر و دوری از بیماری‌های مرتبط با گلوکز بالا مثل دیابت هستید، پیشنهاد می‌کنیم به ورزش بعد از ساعات کاری در هنگام غروب فکر کنید.

 

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *