تغذیه

یکی از اجزای کلیدی موفقیت در بدن‌سازی ، تغذیه است. تغذیه، مواد خام مورد نیاز برای بازسازی، رشد و نیرو‌مند بودن را در اختیار شما می‌گذارد. بدون داشتن یک برنامه غذایی خوب، هرگز به اندام ایده‌آل خود نخواهید رسید

برنامه‌ی غذایی همانند برنامه‌ی ورزشی نقشی کلیدی در بدن‌سازی دارد. دریافت غذا‌های درست در مقدار مناسب موجب فراهم شدن مواد مغذی موردنیاز ماهیچه‌ها جهت بازسازی عضلات و رشد و افزایش قدرت آن‌هاست. در مقابل، مصرف غذا‌های اشتباه یا عدم دریافت مقدار کافی از انتخاب‌های غذایی درست نتایج نامطلوبی به همراه خواهد داشت. در ادامه به غذا‌هایی که در طول برنامه‌ی بدن‌سازی بر آن‌ها تأکید می‌شود و غذا‌هایی که محدود یا پرهیز می‌شوند.

یک رژیم غذایی بدنسازی می تواند هر چیزی باشد اما باید ترکیبی از درشت مغذی هایی مانند پروتئین، کربوهیدرات و چربی باشد. بدنسازان برای اینکه تاثیر گذاری تغذیه شان را بالا ببرند، باید نسبت به مقدار گرم کربوهیدرات، پروتئین و چربی که روزانه مصرف می کنند، آگاه باشند.

مقادیر، انواع و نسبت درشت مغذی ها و اینکه چه زمانی باید مصرف می شوند، کافی بودن رژیم غذایی هر بدنساز را ارزیابی می کند. سایر مواد مغذی مانند آب و فیبر برای بدنسازان حیاتی هستند و باید در نظر گرفته شوند.

در بخش ویدیو های تغذیه تناسب آنلاین ، ما دستور پخت غذاهای رژیمی رو قرار دایدم و ویدئو های زیادی از کارشناسان تغذیه سراسر دنیا در اختیار شما میگذاریم.