برنامه تمرینی مخصوص ساخت عضلات شکم

این روزها در صنعت فیتنس همه به دنبال سیکس پک و شکم شش تکه هستند. همیشه شکم تخت مد بوده. هرچه می‌گذرد هم بین بدنسازان و حتی کسانی‌که با ورزش میانه‌ای ندارند، محبوب‌تر می‌شود. در این مطلب جامع همه چیز را درباره تمرین و تغذیه برای داشتنِ شکم تخت، عضلانی و در نهایت شش تکه شدن شکم در خانه و فضای دلخواهتان می‌گوییم.

تمرین سیکس پک به معنای ورزش برای شش تکه شدن عضلات است که بر روی قسمت شکم و معده قرار دارند و حالت خوش فرمی را ایجاد می‌کنند. معمولاً ورزشکاران علاقه دارند که به این عضلات در ناحیه شکم شان دست پیدا کنند. داشتن ماهیچه‌های شکمی شش تکه کار راحتی نیست و نیاز به تغذیه مخصوص و فعالیت ورزشی خاص دارد. البته این زیبایی عضلات و سیکس پک مخصوص آقایان نیست و خانم‌ها هم می‌توانند به عضلات خوش فرم در ناحیه شکم دست پیدا کنند.

سیکس پک شکم چیست؟

فارسیِ این واژه می‌شود شکم شش تکه یعنی نهایت تناسب اندام و فیت بودن! وقتی از معیارهای فیت‌بودن حرف می‌زنیم حتما باید به شکم‌های عضلانی نمایان شده هم اشاره کنیم.

عضلات راست شکمی گروهی از عضلات دوتایی (جفتی) هستند که به‌صورت عمودی در هر طرف دیواره قدامی شکم انسان وجود دارند. وقتی این عضلات به قدر کافی پرورش یافته باشند برجسته می‌شوند و وقتی زیر پوست بدن انسان چربی اضافه‌ای نباشد شکم‌ شش تکه هم نمایان می‌شود.

به زبان ساده‌تر، همه ما عضلات سیکس پک را داریم (همان‌طورکه همه عضلات جلوبازو یا سرشانه را داریم)؛ اما این عضلات ضعیف و پرورش نیافته هستند.

امتیاز مطلب
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها