از آنجا که شما می‌توانید از وقت خود در باشگاه حداکثر بهره را ببرید، در این مقاله بزرگترین اشتباهات هنگام رفتن به باشگاه و نحوه اصلاح آنها را بیان کرده ایم. در این فرآیند اهمیت داشتن یک برنامه در اولویت است.

 

1. ورود به باشگاه بدون برنامه

تا به الان، اشتباه شماره یک اکثر ورزشکاران این است که به معبد آهنین می‌روند اما برنامه ای برای کاری که می‌خواهند انجام دهند ندارند. این امر هر چند وقت یک‌بار قابل چشم پوشی است، اما نشان دادن مداوم با نگرش بی‌هدف و بدون هدف کلی برای جلسه، در نهایت به شما برمی‌گردد. به خودتان لطف کنید و به یک برنامه آموزشی اولیه مجهز شوید که ساختار و قوام بیشتری به شما می‌دهد.

 

2. شروع تمرین بدون گرم کردن

اکثر افراد در بدو ورود به باشگاه  مستقیماً به سمت قفسه اسکوات می‌روند. شاید این کار برای معدود افراد مفید باشد، اما اکثریت مردم به نوعی به پروتکل گرم کردن نیاز دارند تا بافت ها و ذهن خود را برای جلسه تمرین آماده کنند. گرم کردن برای همه متفاوت به نظر می رسد، اما در حالت کلی یک مکان خوب برای شروع یک تمرین سریع قلبی عروقی 3-5 دقیقه برای افزایش جریان خون است و به دنبال آن یک جریان حرکتی مرتبط برای رفع هر گونه سفتی مفاصل که می تواند کارایی حرکت را در طول تمرین مختل کند.

 

3. تغییر تمرینات به طور مکرر

مفهوم “سردرگمی عضلانی” بتدریج ارزش خود را از دست داده است. برای تقویت یا رشد بخشی از بدن، به محرکی ثابت و هدفمند نیاز داریم. خود این امر به تنهایی نیاز به تمرین دارد. برای اینکه در یک حرکت بهتر شوید و واقعاً در ذهن خود ارتباط عضلانی ایجاد کنید، باید آن را به طور مکرر تمرین کنید تا بتوانید تا آنجا که ممکن است فیبرهای عضلانی را به کار بگیرید و واقعاً رس تمرین را بکشید.

 

4. نادیده گرفتن کارهایی که در 23 ساعت دیگر روز انجام می دهید

این مورد ممکن است بسیار نزدیک به خانه باشد، زیرا ریشه نا امیدی بسیاری از ورزشکاران است. رفتن به باشگاه برای یک ساعت در روز برای جبران سبک زندگی کم تحرک و رژیم غذایی نامناسب کافی نیست. مطمئن شوید که 23 ساعت دیگر، اهداف شما را به همان اندازه که وزنه زدن یک ساعته نشان می دهد، منعکس می کند. این در مورد بهبودی رژیم غذایی، خواب، زندگی اجتماعی و غیره صدق می کند.

 

5. فکر می کنید همه به شما نگاه می کنند

آخرین مورد اما نه کم اهمیت! که بسیار هم نگران کننده است. اضطراب باشگاه می تواند فلج کننده باشد، به خصوص برای افرادی که تازه تمرین کرده اند. گفتن این که ” بخشی از مغز، که به شما می گوید همه شما را تماشا می کنند را نادیده بگیریم” آسان تر از انجام دادن آن است . تنها راه غلبه بر این مانع این است که رودررو با آن روبرو شوید. هر چه بیشتر خود را در معرض آن موقعیت ناراحت کننده حضور در باشگاه قرار دهید، آسان تر می شود. شما فقط باید کمی شتاب بگیرید و به خود اجازه دهید که با گذشت زمان بر این ترس غلبه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها