فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن است

فیبرومیالژیا چیست؟

فیبرومیالژیا یک بیماری مزمن است که معمولاً شامل درد و حساسیت گسترده در بدن است. افراد مبتلا به فیبرومیالژیا ممکن است دچار خستگی، اضطراب، افسردگی، و مشکلات خواب شوند. علت بروز این عارضه تقریباً نامشخص است. این بیماری می‌تواند هر کسی را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد، اما به نظر می‌رسد که در زنان بیشتر اتفاق می افتد و اغلب در میانسالی بروز پیدا می کند.
در حال حاضر هیچ درمان مشخصی برای فیبرومیالژیا وجود ندارد، و تنها گزینه های خود درمانی برای کمک به کاهش علائم وجود دارد. این موارد شامل:

داروها (داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد تشنج، داروهای ضد درد)
درمان (مانند درمان شناختی رفتاری)
سایر تغییرات سبک زندگی

 

پیلاتس و فیبرومیالژیا

یکی از تغییرات سبک زندگی که منبع مورد اعتماد برای کمک به کاهش درد و بهبود کیفیت زندگی نشان داده شده است، ورزش است. در حالی که ورزش های هوازی و وزنه برداری هر دو برای کاهش علائم فیبرومیالژیا مفید هستند، پیلاتس نیز نشان داده است که یک درمان مطمئن و موثر است.
اگر در مورد شروع تمرین وزنه برداری مطمئن نیستید، پیلاتس می تواند جایگزین ایده آلی باشد. فعالیتی است که بر جذب عضلات کلیدی تمرکز دارد و در عین حال خستگی کل بدن را به حداقل می رساند. پیلاتس عضلات پشت و شکم را به کار می گیرد بدون اینکه فشار بیش از حد به مفاصل وارد شود. همچنین تنفس را با حرکات هماهنگ می کند و بین ذهن و بدن ارتباط ایجاد می کند.
پیلاتس بر تثبیت تیغه های شانه، قفسه سینه و لگن در حین ورزش شکمی و همچنین قرار دادن مناسب سر و ستون فقرات برای جلوگیری از فشار گردن تمرکز دارد.
اگر علاقه مند به امتحان پیلاتس برای فیبرومیالژیا هستید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید. بعد از اینکه پزشک این ایده را با توجه به سابقه سلامت شخصی شما تأیید کرد، می توانید یک مربی مجاز پیلاتس یا فیزیوتراپیست پیدا کنید که به شما در شروع کار کمک کند.

 

در ادامه پنج حرکت مقدماتی پیلاتس معرفی شده است که برای کشش و تقویت عضلات مفید خواهد بود.

 

Pelvic Clocks

این تمرین برای به دست آوردن آگاهی از بدن شما عالی است. شما یاد خواهید گرفت که چگونه شکم و لگن را جدا کنید در حالی که بقیه بدن خود را آرام نگه دارید.

 

Bent Knee Fall Outs

این تمرین روی قسمت های تحتانی شکم، اریب، قسمت داخلی ران ها و عضلات چهارسر ران کار می کند. همچنین برای فعال سازی کف لگن ایده آل است.

 

 

پل

این تمرین برای باسن و کمر به ساخت ماهیچه های قوی در پاها و باسن کمک می کند. می تواند تنش در پشت شما را کاهش دهد.

 

Heel Slides

این تمرینات قسمت پایین شکم را هدف قرار می دهد و بهتر است در جوراب هایی روی سطح صاف انجام شود.

Ribcage Arms

شروع به دراز کشیدن به پشت با زانوهای خم شده و پاهای صاف روی زمین کنید. بازوهای خود را مستقیماً در کنار بدن قرار دهید و کف دست ها را پایین بیاورید.

 

سخن آخر
پیلاتس می تواند یک ورزش کم تاثیر عالی برای افرادی باشد که مبتلا به فیبرومیالژیا هستند. تنفس عمیق به اکسیژن رسانی به ماهیچه ها کمک می کند و تمرکز بر ارتباط ذهن و بدن می تواند به بهبود تمرکز و افزایش آگاهی بدن کمک کند و ممکن است به کاهش علائم فیبرومیالژیا کمک کند.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها