تقویت عضلات پشت

درد بالای کمر به عنوان درد توراسیک شناخته می شود. این درد معمولاً بین تیغه های شانه فرد رخ می دهد. بسیاری از ورزشکارانی که با بالابرهای بالای سر مشکل دارند، به دلیل سفت بودن قسمت بالایی کمر، دچار مشکل می شوند. برای افراد مبتلا به درد گردن و کمردرد کمر و تقویت فیله کمر، بهبود ستون فقرات قفسه سینه نیز می تواند راهی عالی برای کمک به بهبود علائم باشد.
اگر قسمت فوقانی کمر شما انعطاف کمی دارد، برای شروع چهار تمرین عالی برای شما داریم:

Peanut Upper Back Extensions

یک راه عالی برای شروع به حرکت درآوردن قسمت بالایی پشت است.توپ بادام زمینی را طوری بگیرید که یکی از توپ ها در دو طرف ستون فقرات شما در هر جایی از قسمت بالایی پشت قرار گیرد. در حالی که بازوهای خود را از بالای سر بالا می آورید، شکم خود را سفت نگه دارید. قبل از ضربه زدن به نواحی مختلف در قسمت فوقانی کمر، آن را برای چندین تکرار تکرار کنید.

کمر

Bench Stretch

کشش نیمکتی راه عالی دیگری برای کشش قسمت بالایی کمر است. در مقابل یک نیمکت زانو بزنید و سپس آرنج خود را درست روی لبه قرار دهید. با کمر خود کمی گرد شروع کنید و سپس در حالی که قفسه سینه خود را به سمت زمین پایین می آورید، ستون فقرات را قوس دهید. بین حالت قوس دار و گرد به عقب و جلو حرکت کنید تا ستون فقرات قفسه سینه و لت های خود را همزمان بکشید.

کشش با نیمکت

Assisted Thoracic Rotations

پس از انعطاف دادن قسمت فوقانی کمر، می‌خواهیم از تمرین جدید استفاده کنیم. یکی از راه‌های عالی برای انجام این کار، کمک چرخش قفسه سینه است. برای این تمرین، در حالی که باسن خود را روی پاشنه های خود قرار می دهید، می نشینید و یک نوار مقاومتی در پشت شما قرار می گیرد و سپس دور شانه می پیچید. آن باند به شما کمک می کند تا به طور فعال قسمت بالایی کمر خود را بچرخانید.

assisted thoracic rotations

Sweatt Shrug

مقاوم سازی پس از انعطاف پذیری نیز یک گام مهم است. یکی از بهترین تمرینات برای این کار، Sweatt Shrug است که در آن بر گرد کردن و باز کردن قسمت بالایی کمر تمرکز می کنیم و سپس تیغه های شانه را به هم نزدیک می کنیم. این قدرت و کنترل را در بالای انعطاف تازه ایجاد می کند.

شراگ دمبل

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاه شما
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها